5-секундният трик за Птицевъдство

5-секундният трик за Птицевъдство

5-секундният трик за Птицевъдство

Blog Article

Към всяка гъша ферма трябва да има карантинно помещение за изолиране на болните и съмнителните птици. Помещенията и инвентарът трябва да се почистват и дезинфекцират редовно. Водата за пиене трябва да бъде чиста и да се сменя всеки ден.

Днес в София стартира конференция за иновациите и проблемите в птицевъдството

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Птицевъдството е доста рисково, заради честата поява на болести които могат да покосят цяла ферма от птици, за това условията за отглеждане трябва да са стриктни и безкомпромисни.

, като почти не получават зърнен фураж. При нашите условия през пасищния период храненето на гъските е най-икономично и може да се спестят големи количества зърнен и концентриран фураж, необходими през разплодния период.

Профилактика и борба. Разделно отглеждане на пилетата от старите кокошки, редовно почистване и дезинфекция, избягване на грешки в храненето и др.

Главните направления на птицевъдството са две, а именно набавянето на яйца и набавянето на месо. По отношение на месото с най-голяма роля в птицевъдството са бройлерите – добре угоени пилета, които се отглеждат при специални условия. Колкото до яйцата, най–популярните и продуктивни породи кокошки, отглеждани в България, са „Легхорн“, „Ню Хемпшир“, „Старозагорска червена кокошка“ и т.

Птицевъдство – Развитие В средата на миналия век птицевъдството в България започва да се развива с по-бързи темпове. Именно по това време възниква и вътрешен, и външен пазар за продуктите от птицевъдството. Продукти от птицевъдството като яйца, месо, пух и т.н. По-късно се изграждат специализирани птицекомбинати, като приоритет са районите, в които има необходимата фуражна база.

  - За публикуване на цветна реклама на цяла страница на корица:

В Земеделски институт в град Стара Загора се извършва птицевъдство.

Д-р Петя Петкова: Надяваме се до есента, когато започва есенния прелет, да…

Хроничната форма е по-честа . Тя протича латентно, с изоставане в развитието.

Агро ТВ – актуална и полезна информация за птицевъдството в България

Въпреки това напоследък разбиранията, а оттук и хранителните навици се променят и така постепенно конското месо (предимно вносно) навлиза все повече Птицевъдство на пазара.

Report this page